İÇERİK HABERLER
  • 2020-06-20 09:32:53

Konya Cam Balkon

Firmamız 2008 yılından itibaren cam ve alüminyum sektörünün içindedir. 14 yaşından itibaren meslek edinmek amacı ile Konya’nın eski marangozlar sanayi sitesinde cam sektöründe çalışmaktayız. Sadece cam ve alüminyum işleri ile uğraşmaktayız. 

Konya’da 2005 yılından artan katlanır cam balkon talebi şu sıralar popülerliğini gittikçe arttırmaktadır. Cam balkonun onlarca faydası olduğunu ve estetik görünüm sağladığı için tercih edilme sebebi olduğunu herkez bilmektedir. Konya cam balkon sektöründe Türkiye'de en gelişmiş illerden biridir diyebiliriz. Konya da bilindiği gibi Seydişehir alüminyum fabrikasının bulunmasından dolayı onlarca alüminyum üreticisi vardır. Cam balkonda kullanılan alüminyum aksamları Konya’da bu firmalar tarafından üretilmektedir. Konya cam balkon firmaları ise imalat sektöründe yer alan irili ufaklı firmalardan oluşmaktadır. Şimdi gelin sizlere cam balkon nedir, nasıl üretilir tüm detayları anlatalım. 

 

Cam balkon nedir  

Cam balkon genellikle evlerin balkonunu kapatmak amaçlı tercih edilir. Alüminyum, cam, tekerlek ve aksesuarlardan oluşur. Cam balkonun %90 nı camlardan meydana gelir fakat kaliteli bir cam balkonda en önemli unsur alüminyum, tekerlek ve aksesuar çok önemlidir.Cam balkonun silinmesi çok kolaydır. Sistemde bulunan tüm camlar tek tek açılıp kapanabilir. Ayrıca doğalgaz kombilerinin balkona yerleştirilmesi sonucu cam balkon zorunlu ihtiyaç halini almıştır. Cam balkonlarda cam renkleri şeffaf, siyah, mavi, yeşil, kahverengi, aynalı cam olarak ayrılmıştır.

cam balkon bileşenleri nelerden oluşur.

Cam balkonlar alüminyum, cam, tekerlek, yalıtım için mastik ve aksesuarlardan meydana gelir. Biz ince cam ve metal olarak Konya’da cam balkon tercih eden müşterilerimize birinci sınıf malzemeleri tercih etmelerini öneriyoruz. Aksi takdirde 50-100 lira ucuz diyerek tercih edeceğiniz cam balkonlardan verim alamazsınız.

Cam yapısı

sistemde kullanılan camlar 8 mm temperli camdır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise şudur; evet tüm camlar hemen hemen aynıdır fakat camı kesen, rodaj yapan,temperleyen firma eğer tüm bu işleri baştan aşağı yaparsa camlarda bombe olabilir yada her tarafı eşit kesilmez ise cam balkon terazisi bozuk olur ve düzgün çalışmaz.

Alüminyum malzemeler

Cam balkonlarda bizim tercihimiz konya cam balkon olarak ulusan marka katlanır cam balkon sistemidir. 3 mm alüminyum et kalınlığına sahiptir.Sorunsuz ve uzun ömürlüdür. Alüminyum statik boyaları 1. sınıf kalitededir. Kalıpları düzgün tasarlanmıştır.

Tekerlerler

Sistemin en önemli unsurlarından biridir. Cam balkonda kullanılan tekerlek rulmanlı tekerdir. Çift rulmandan meydana gelir. Fakat her çift rulmanlı teker bir değildir. Biz konya da cam balkon fiyatı araştıran müşterilerimize söylüyoruz ucuz diye tercih ettiğiniz cam balkonlarda 2. sınıf 2 liralık teker kullanılır ve cam balkon takır tukur çalışır. Piyasada 2 lira ile 4 lira arasında teker vardır. Bizim tercihimiz ise 6003 seri rulmanlı polyamid kaplı 14 bilyalı cam balkon tekerleri olup 1.sınıftır.

Aksesuarlar

Cam balkon sisteminde kullanılan aksesuarlar estetik amaçlı bir görünüm sağlar. Atık plastikten yapılan ve çapaklı olan kalitesiz plastik aksesuarlar görünüm bozmaktadır. 1. sınıf aksesuarlar ise ham maddesi temizdir ve atık madde içermez.çapakları alınmış ve görünümü şıktır.

Mastik ve silikon yalıtımı

Cam balkon da yalıtım için olmazsa olmaz silikonize mastiktir. Piyasada 3 liraya da satılır 10 liraya da. İnanın bazı mastikler vardır ki ilk yağmurda erir akar gider ve zamanla çatlaklar yapar. 10 metrekare balkona 15 tüp mastik kullanılır biz ince cam ve metal olarak 1. sınıf kaliteli boyanabilir su aşınmasına dirençli yağmur suyu kar suyu geçirmeyen mastikler tercih ediyoruz. Eğer müşterimizin silikonize mastiği çatlar ise ücretsiz tekrar çekme garantisi veriyoruz.